14 stycznia 2019 - aktualna oferta

Swojskie wędliny rzemieślnicze

Zamówienia – 788-642-470

1.       Boczek – Najlepsza wieprzowina od szczęśliwych świnek, peklowana do perfekcji. Aromatyczna, autorska mieszanka ziołowa uwalnia nuty czosnku, majeranku oraz rozmarynu aż do samego końca konsumpcji. Zioła jednak nie dominują pełnego soczystego smaku klasycznego „delikatesu” wieprzowego. Wędzony w dymie wiśniowym z domieszkami moreli, śliwy, jabłoni i buka. Całość gwarantuje jedyne w swoim rodzaju przeżycie kulinarne.

2.       Schab – zrelaksowane, wypoczęte mięso pochodzące z najlepszych hodowli wykurowane do perfekcji w znamienitej oryginalnej mieszance ziołowej. Szlachetna barwa, doskonała konsystencja i faktura została uzyskana dzięki zastosowaniu chłodnego wędzenia w dymie wiśniowym z domieszkami czereśni i śliwy oraz olchy.

3.       Golonka – luzowana golonka wieprzowa o sprężystej konsystencji idealnie sprawdzi się w cienkim plasterku, muśniętym odrobiną wybornej musztardy. Wędzona w dymie wiśniowym z domieszką orzecha i moreli.

4.       Szynka świętokrzyska – klasyczna szynka peklowana w autorskiej mieszance ziołowej. Wędzona w dymie wiśniowym z domieszkami czereśni i jabłoni. Dalszy opis zbędny – smacznego :)

5.       Bekon świętokrzyski -  wyselekcjonowane kawałki zapeklowanego schabu i szynki owinięte w delikatne kawałki słoniny – które zapobiegają wysychaniu wędliny i zapewnią idealny smak. Wędzony w dymie z jabłoni z domieszką śliwy, buka i moreli.

6.       Schab wieprzowy parzony – dla wszystkich dbających o linię, upeklowany schab z całą starannością został wyparzony aby zachować jego wysublimowany smak. Wszyscy którzy mają ochotę spróbować delikatnej struktury schabu w najdelikatniejszej możliwej oprawie ziół będą z pewnością usatysfakcjonowani.

7.       Coeur de cochon – Najdelikatniejsze serca wieprzowe, zapeklowane do perfekcji, otulone w peklowaną słoninę. Wędzone w dymie jabłonno – wiśniowym z delikatną domieszką moreli.

Ekologiczne warzywne wędliny rzemieślnicze

Zamówienia – 788-642-470

 1.       Polędwica z buraka czerwonego – najlepsze ekologiczne buraki czerwone są przez nas peklowane dokładnie tak jak mięso. Stosujemy ten sam proces –NIE PEKLUJEMY RAZEM warzyw i mięsa – aby zagwarantować naszym odbiorcom poszanowanie ich zasad. Buraki w naszej aktualnej ofercie zostały najpierw upeklowane a następnie uwędzone. Z uwagi na wykorzystanie ciepłego wędzenia – 40-80 stopni – buraki nie były po wędzeniu parzone, aby zachować ich unikalną fakturę i chrupkość. Burak może zainteresować nie tylko wegan czy wegetarian – polędwica jest ciekawą odmianą w diecie nawet mięsożerców. Wędzone w dymie wiśniowym z domieszką olchy i moreli.

2.       Marchewka – peklowana wraz z batatem ma delikatną słodycz i lekką wytrawność peklówki. Wędzona w dymie wiśniowym z domieszką olchy i moreli.

3.       Kalarepa - upeklowana  nabrała wytrawnego smaku czosnku i rozmarynu. Wyczuwalny rozmaryn. Wędzona w dymie wiśniowym z domieszką olchy i moreli.

4.       Bataty – słodycz ziemniaka została nieznacznie złamana peklowaniem. Wysublimowany delikatny smak – który może być porównywalny z mięsnym schabem. Wędzony w dymie wiśniowym z domieszką olchy i moreli.

5.       Fenkuł lub Koper włoski – smak zaprojektowany dla smakoszy kuchni włoskiej i greckiej. Nawiązuje anyżkowym posmakiem do śródziemnomorskich wieczorów ale z polskim wykończeniem dymem wiśniowym, olchy i moreli.

 

Ekskluzywne egzotyczne wędliny rzemieślnicze

Zamówienia – 788-642-470

 

1.       Polędwica z krokodyla – jedyna w swoim rodzaju atrakcja kulinarna dla prawdziwych „poszukiwaczy przygód kulinarnych”. Importowane z Zimbabwe mięso krokodyla zostało przez nas klasycznie upeklowane, a następnie spokojnie wędzone w otoczce z słoniny aby zapobiec nadmiernemu wysuszaniu tego bardzo delikatnego i ciekawego mięsa. Wędzone w dymie z jabłoni i moreli aby podkreślić delikatny charakter tego wyrafinowanego specjału.

2.       Szlachetna szynka z kangura – ciekawa wędlina o zwartej konsystencji, w smaku nawiązująca w pewien sposób do wołowiny. Peklowana z dodatkiem rozmarynu i tymianku aby ułatwić zadomowienie się smaku tej nietypowej wędliny na polskich stołach. Wędzona w dymie wiśniowym z domieszką jabłoni, moreli, śliwy i czereśni. Uwieńczeniem procesu produkcji tej wyśmienitej wędliny było parzenie metodą sous vide.

3.       Szynka z jelenia – typowa dziczyzna której smak wiatru został złagodzony przez długie peklowanie. W peklówce dominowały zioła leśne z domieszką jałowca. Wędzona w dymie wiśniowym z domieszką jabłoni, śliwy, czereśni i moreli. Dopracowana do perfekcji dzięki parzeniu sous vide.

4.       Polędwica ze strusia – wyjątkowo soczysta ale mimo delikatnej faktury sprężysta. To wyjątkowo smaczne mięso o dużych walorach zdrowotnych zostało zapeklowane w mieszance z domieszką czosnku, rozmarynu i trawy cytrynowej. Wędzone w dymie wiśniowym z domieszką buka, olchy i czereśni.